Share, , Google Plus, Pinterest,

Posted in:

Program Alter-Native International Short Film Festival

Dacă aici vă anunțam proiecția unei selecții de filme participante la concurs, astăzi vă expunem programul scurtmetrajelor participante la Alter-Native 23.

Miercuri – 04.11.2015

Sala Mare
17:00 – 18:35 Film artistic – Sanna Lenken: Sora mea cea slabă (SWE/GER)
18:50 – 20:30 Film artistic – Sudabeh Mortezai: Macondo (AUT)
20:45 – 22:30 Film artistic – Török Ferenc: Insula nimănui (HUN)

J’ai Bistrot
20:00 Concert – Beke István & Orosz Dávid (ROM)

Joi – 05.11.2015

Sala Mare
14:00 – 15:20 Program de concurs (I.)
15:35 – 16:55 Program de concurs (II.)
17:10 – 18:30 Program de concurs (III.)
18:45 – 20:15 Film artistic – Radu Muntean: Un etaj mai jos (ROM/FRA/GER/SWE)
20:30 – 21:00 Festivitate de deschidere
21:00 – 23:00 Film artistic – Mundruczó Kornél: Oraşul câinilor (HUN/GER/SWE)

Camera K’arte / Palatul Culturii, foaier
18:30 Eight Present Artists – Vernisaj – Christina Hartl-Prager • Bartha József • artist duo Monotremu

Jazz&Blues Club
20:00 Concert – Ujj Zsuzsi & Darvas Kristóf (HUN)

Vineri – 06.11.2015

Sala Mare
14:00 – 15:20 Program de concurs (IV.)
15:35 – 16:55 Program de concurs (V.)
17:10 – 18:30 Program de concurs (VI.)
18:45 – 20:25 Film artistic – Ujj-Mészáros Károly: Liza, zâna-vulpe (HUN)
20:40 – 22:00 Concert – Gabriella Costa & Alex Man (ROM)
22:10 – 00:20 Film artistic – Tudor Giurgiu: De ce eu? (ROM/BUL/HUN)

Sala Mică
15:00 – 15:30 Documentar – Czabán György: Cinema viitorului (HUN)
15:30 – 16:30 Discuţii cu autorii
17:00 – 18:10 Best of Jameson CineFest 2015
18:45 – 20:45 Selecţie din filmele Festivalului Internaţional Jameson Cinefest 12 Miskolc – competiţia scurt-metrajelor şi filmelor de animaţie europene

B5 Studio
18:30 Eight Present Artists – Vernisaj – Cristi Pogăcean

Sâmbătă – 07.11.2015

Sala Mare
10:00 – 11:20 Program de concurs (VII.)
11:30 – 12:50 Program de concurs (VIII.)
13:00 – 14:10 Program de concurs (IX.)
14:20 – 15:30 Film artistic – Kertész Mihály: Escortata (HUN)
16:45 – 17:15 Film artistic – Anca Damian: Muntele magic (ROM/FRA/POL)
17:30 – 18:45 Concert – Tóth Viktor Tercett (HUN)
19:00 – 20:45 Film artistic – Radu Jude: Aferim! (ROM/BUL/CZE)
21:00 – 21:30 Decernarea premiilor
21:30 – 23:30 Film artistic – Fazekas Csaba: Swing (HUN)

Sala Mică
14:30 – 16:20 O!PLA Fără frontiere – Filme de animaţie poloneze pentru cei cu vârsta de peste 16 ani

Sinagoga ortodoxă
18:00 Eight Present Artists – Vernisaj – Miklós Szilárd & Adorjáni Márta / Vlad Nanca • artist duo Monotremu / Bartha József

Duminică – 08.11.2015

Sala Mare
11:00 – 12:30 Proiectarea filmelor premiate
12:45 – 14:15 Film artistic – Miklauzic Bence: Parcarea (HUN)
14:30 – 16:30 Film artistic – Ruben Östlund: Caz de forţă majoră (SWE/FRA/NOR/DEN)

Sala Mică
11:00 – 12:30 Film artistic – Pejó Róbert: Mancs (HUN)

Prețul uni bilet este de 15 lei iar al uni abonament de 40 lei.

Vizionare plăcută!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *